marcelaIng. Marcela Krčálová se představuje

Vystudovala jsem VŠ báňskou v Ostravě. Po necelých dvou
letech zaměstnání ve Výzkumném ústavu nerostných surovin
Kutná Hora jsem odešla na mateřskou dovolenou
(jsem matkou dvou synů). Trvale žiji v Trutnově, kde provozuji
většinu své poradenské praxe.
http://www.marcelakrcalova.cz/

Číst dál...

petra-braunova *31. 1. 1967 v Praze. 
Petra Braunová vystudovala ekonomickou školu, krátce pracovala jako sekretářka a po otevření hranic v roce 1989 se rozhodla,,poznat svět''.
Několik let působila ve francouských a belgických rodinách jako au-pair. Své bohaté zkušenosti zůročila v knížce ,, Česká služka aneb byla jsem au-pair'' . Po návratu domů se stala průvodkyní po Praze, dnes je zaměstnaná u firmy zabívající se výpočetní technikou. Literatura je její koníček a už od dětství. často přispívá články do různých časopisů. Se svými dětmi Oliverem, Marií a Johanou žije v Praze. Díky nim je neustále v kontaktu s dětským světem netuchající fantazie a lotrovin, který je nevyčerpatelnou inspirací pro její literární tvorbu. V roce 2003 jí v nakladatelství Albatros vyšla provotina ROŠT'ÁK OLIVER.
Více na:  http://www.petrabraunova.cz/  Fota

 Marek Šolmes Srazil

*6.4.1973. Vystudoval předškolní a mimoškolní pedagogiku a již od svých 14 let, kdy se stal rádcem v turistickém oddíle, zasvětil svůj život dětem. Působil devět let jako třídní učitel v mateřských školách v Praze. Nyní spolupracuje s několika MŠ v Praze, vede dětské hudební kroužky, učí děti na kytaru, vede „Šolmesův dětský klub“ pro děti od 3 do 10 let a je hlavním vedoucím turistického oddílu Vlčata (od roku 1998, jeho členem je od roku 1984). Marek je také spisovatel, skladatel, zpěvák, kytarista a vedoucí kapely The Ignu. Vydal několik autorských knih: Pohádky do postýlky, Pohádky do postýlky 2, Žlabák a Žlabanda, povídky Pod okny a Neotenie a sbírku básní Od Máje do podzimu.
Také vydal 2 cd pro děti – Šolmes dětem a Šolmes malým i velkým, několik cd svých kapel a autorské parodické cd Eseretika. Toho času pracuje na říkadlech o zelenině a knize pro starší děti a dospělé  „Klubko hadů“.
  http://www.ignu.cz/marek-solmes-srazil

maraJmenuji se Jiří Mára
a narodil jsem se dne 15.6.1966 v Přerově.Po ukončení VŠ ekonomické jsem 15 let pracoval v Komerční bance. Práce mě velmi bavila a rád na toto období vzpomínám. Rodinná situace a nemoc mého syna mě donutila ukončit pracovní poměr a získat tak více času „na život“. Svého kroku nelituji, umožnil mi absolvovat v roce 2004 nádherný a velmi poučný pobyt na Novém Zélandu. Strávil jsem 3 měsíce studiem angličtiny v Aucklandu a ubytováním přímo v novozélandské rodině jsem získal možnost poznat domorodý životní styl. 

Více na:  http://www.jirkamara.cz/                                                               

IvaPekarkovafoto

Iva Pekárková (* 15. února 1963, Praha) je česká prozaička, publicistka
a překladatelka z angličtiny.

Studovala přírodovědeckou fakultu, obor mikrobiologie a virologie,
ale krátce před jejím dokončením, v roce 1983, emigrovala. Zakotvila
v Americe, kde vystřídala několik zaměstnání, včetně barmanky, sociální pracovnice a taxikářky v New Yorku. V roce 1997 se pak vrátila do Prahy, krátce působila v redakci MF DNES. Od roku 2005 žije v Londýně.

Číst dál...

pospisilova  *Září 1975 Zuzana Pospíšilová
Narodila jsem se v Karviné jako nejstarší ze tří sourozenců. Jen tak mimochodem musím uvést, že jsme se všichni narodili v září, co dva roky, vždy v lichý rok. A kdybych se narodila o pár hodin později, tak i ve stejný den. ( Já v září 1975, sestra v září 1977, bratr v září 1979). Maminka je učitelka na základní škole, tatínek (bohužel už nežije) byl divadelní režisér.

Po absolvování gymnázia jsem studovala na Filozofické fakultě v Brně obor psychologii. Během studia jsem se seznámila s manželem, který studoval Právnickou fakultu a po ukončení studia jsem se za něj provdala a usadila se v Ostravě.

Vždycky jsem chtěla pracovat spíše s dětmi, a proto jsem byla ráda, že do prvního zaměstnání po škole jsem nastoupila jako klinická psycholožka v Dětském rehabilitačním stacionáři v Ostravě, kde jsem pracovala s dětmi s pohybovým postižením, převážně s dětmi s DMO.

Více na:   www.zuzanapospisilova.cz 

cernohousJmenuji se Tomáš Černohous,
narodil jsem se 16. září 1987 a pocházím z obce Jamné nad Orlicí, která leží v Orlických horách. Studuji v Brně na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity doktorský studijní program Mezinárodní vztahy. V roce 2010 jsem ukončil bakalářskou zkouškou studium Evropských studií a Mezinárodních vztahů, absolvoval semestrální studijní pobyt na University of Copenhagen v Dánsku (obor Political Science a African Area Studies) a v roce 2012 jsem získal magisterský titul v oboru Mezinárodních vztahů.

 

Více na:  http://www.svetakraj.cz/

dudek *25. 3. 1964 v Poličce na Vysočině
Adolf Dudek  . Odmalička rád kreslil a maloval, ale rodiče vytoužené malířství vetovali, coby „hladové povolání“ a tak vystudoval SPŠ potravinářské technologie v Pardubicích, protože „jíst se bude pořád“. Po absolvování základní vojenské služby ve Frýdku-Místku zůstává na Moravě, kde vystřídal několik zaměstnání od konstruktéra MEZu ve Frenštátě, až po mistrování v průmyslové pekárně. V kreslení se neustále zdokonaloval soukromě a do magického světa „bytí na volné noze“ vstoupil v roce 1991.
Věnuje se neustále převážně knižní ilustraci pro děti. V roce 1995 absolvoval Lidovou konzervatoř v Ostrave u prof. Ovčáčkové. Při několika desítkách ilustrovaných knih pro děti a výstavách v Bologni a Frankfurtu dnes nechápe, jak mohl mít někdy čas chodit do zaměstnání. S manželkou, dvěma dcerami, psem, morčaty a 1356-ti mravenci žije a tvoří ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Více na:   http://www.adolfdudek.cz

ivona-brezinova(1964), Česká republika

Ivona Březinová
píše knihy pro děti a mládež všech věkových kategorií a nejrůznějších žánrů.

Vystudovala gymnázium a Pedagogickou fakultu v Ústí n.L., obor čeština –dějepis. Po několikaletém působení na katedře bohemistiky, kde získala titul PaedDr., se v roce 1996 stala spisovatelkou z povolání.
Poslední roky zároveň vede semináře tvůrčího psaní na Literární akademii v Praze a v této souvislosti rozvíjí i svou editorskou činnost.
Často také jezdí na besedy a autorská čtení. Má za sebou již stovky besed po celé ČR i Slovensku. Pro snadnější zprostředkování literárních besed mezi autory a knihovnami zorganizovala vytvoření programu Besedník.
Od roku 1982 je členkou IBBY a od roku 1999 členkou Obce spisovatelů. Od roku 2007 vede tvůrčí skupinu Hlava nehlava, ve které funguje jako editorka povídkových sbírek autorů Literární akademie.
Více na:  http://brezinova.cz/start.htm

 

moniova*17.3.1967 (Brno)
Monyová Simona, Fota

česká spisovatelka. Vystudovala psychologii na pedagogické fakultě, poté krátce učila. Jako spisovatelka psala zpočátku povídky a poezii, její raná díla otiskl v roce 1994 kulturní časopis Iniciály. Po čtyřech letech hledání nakladatele vydala v roce 1997 svou delší prvotinu Osud mě má rád. Od té doby jsou vydávány průměrně dvě její knihy ročně. Monyová je autorkou zpravidla s humorem a nadhledem napsaných příběhů o vztazích mezi lidmi.
Bibliografie: Osud mě má rád (1997), Milostná strategie (1997), Zítra vyjde slunce (1998), Krotitelka snů (1998), Hra svalů (1999), Poslední extáze (1999), Jednou za život (2000), Roznese tě na kopytech (2000), Deník citového vyděrače (2000), Pletky s osudem (2000), Jednou nohou v blázinci (2000), Opiju tě rohlíkem (2001), Konkurz na milence (2002), Manželky na odpis (2002), Tchyně a uzený... (2003), Utrhnout se ze řetězu (2003), Ženu ani květinou... (2004), Otcomilky (2005), Střípky z ložnic (2006), Sebemilenec (2006), Kudlanka bezbožná (2007).  
Více na:  http://www.monyova.cz/