Noc s Andersenem 2012

 Fotogalerie z 8 Noci s Andersenem
8nocnovalog
Hlavním sponzorem akce se stala firma Novatic

laska037Městská knihovna Rudolfa Zubera v Javorníku otevřela svoji kouzelnou branku do Zahrady Jiřího Trnky 27 nocležníkům, dvěma knihovnicím a dvěma pomocnicím. Andrseňata byla ve věku 5-12 let. Na návštěvu k nám zavítal dramatický kroužek při ZŠ se svojí trochu hororovou pohádkou Rozárka. Ve výtvarné dílně jsme se připravovali na Velikonoce a vytvářeli velikonoční dekoraci, kterou jsme kombinovali s postavičkami z Trnkovy Zahrady. Po večeři, kde děti snědly 5 kilo bramborové kaše,
asi 30 řízků a vypily várnici čaje, jsme pod dozorem historika Milana Rychlého a místního pana faráře navštívili kostel Nejsvětější Trojice, kde děti prošmejdily co se dalo. A pan farář je vzal na místa pro veřejnost běžně nepřístupná, což děti naprosto fascinovalo. V kouzelné zahradě pak děti potkaly velrybu a kocoura, hledaly ukryté trpaslíky a prožívaly stejná dobrodružství jako parta kluků v Zahradě Jiřího Trnky. Celá kouzelná noc byla zakončena objevením kouzelné velrybí truhlice plné pokladů, které si děti bezezbytku rozdělily. Do spacáků jsme se dostali kolem jedné hodiny, ale ještě dlouho se z nich ozývalo štěbetání tichých hlásků.

Ráno děti při snídani nadšeně svým rodičům sdělovaly své prožité zážitky. Nejlepším výrokem byl ovšem výrok devítileté Verunky, která své mamince řekla: " Maminko, včera jsem měla Vánoce."
Už v sobotu ráno se nám plnil seznam nocležníků na Noc s Andersenem 2013.

Ahoj za rok!