Mobilní aplikace

uvofo

MOBILNÍ PRŮVODCE JAVORNÍK A OKOLÍ

 Informační středisko Javorník v tomto roce vytvořilo nového mobilního průvodce. Hlavním cílem projektu bylo propojit prostřednictvím    multifunkční mobilní aplikace nejvýznamnější památky regionu Javornicko a vytvořit tak snadno dostupnou a  atraktivní prezentaci, která jednak přispěje ke zkvalitnění a rozšíření nabídky cestovního ruchu v regionu a  zajistí její aktuálnost, úplnost a ucelenost, jednak zvýši informovanost návštěvníků a zvýrazní obraz regionu  Javornicko a celého Olomouckého kraje, jakožto atraktivní destinace, která poskytuje kvalitní nabídku služeb pro  domácí i zahraniční návštěvníky. Mobilní průvodce také poskytuje návštěvníkům města interaktivní a mobilní  alternativu či doplněk k tištěným propagačním materiálům nebo informačním tabulím umístěným v terénu. Novou mobilní aplikaci jistě ocení všichni příznivci chytrých telefonů a tabletů. Návštěvníci města Javorník už  navíc nebudou závislí na otevírací době infocentra a turistické informace si do svých mobilních zařízení  stáhnou kdykoliv budou chtít. Mobilní průvodce je napojen na sociální sítě a funkci „Byl jsem zde“, kdy  se uživatel může pochlubit svým přátelům, že místo navštívil, připojit komentář či doporučení.

 Mobilní průvodce regionem Javornicko je navíc dostupný i v offline verzi (bez připojení k internetu) včetně  funkčních map s GPS navigací.

Mobilní průvodce obsahuje:
- poznávacího okruhu města
- turistické trasy na Čertovy Kazatelny a hrad Rychleby
- cyklovýletu přes pramen pramen p. Marie Lurdské na Borůvkovou horu.

Cíle na trase jsou interaktivních mapách řazena do posuvného itineráře, tak jak následují na trasách a propojená na detailní informace.

Půrovodce obsahuje rejstřík cílů a zajímavostí členěný dle kategorií (např. Památky, Přírordní zajímavosti atd…) – napojený na detailní informace obsahující podrobný popis a fotografie cíle.
úvodní a obecné informace, návod k ovládání
interaktivní mapy různých tras se zobrazením turistických cílů s GPS navigací a propojením na detailní informace o jednotlivých místech (možnost rozkliku z míst na mapu, z mapy na místo).
qr kod web javornik                                                                                           QR-Javorník    

Mobilní aplikaci Javornicko si lze prohlížet na http://www.geotrips.eu/mon/cs/pruvodce/javornik nebo stáhnout pomocí QR kódu, který bude umístěn postupem času také u vstupu do infocentra a na informačních tabulích ve městě Javorník a okolí. S aplikací je možno pracovat i offline a je dostupná pro operační systémy Android,  iPhone a Windows Phone offline.
Aktualizaci a případná doplnění mobilního průvodce bude zajišťovat  informační centrum Javorník. Projekt „Mobilní průvodce regionemJavornicko“ byl podpořen z Grantového programu Podpora cestovního ruchu Olomouckého kraje.
Náhledové obrázky:
                                 1 titulka 2 trasy 3 mapa 4 cile 5 detail